Jak zamontować wkład kominowy w starym kominie?

wkład kominowy w starym kominieCzęść właścicieli domów stoi przed wyborem między modernizacją swoich nieruchomości a działaniami reaktywnymi, które ostatecznie są droższe. Przykładem takiej sytuacji może być modernizacja komina i systemu grzewczego w domu. Oczywiście pociąga ona za sobą określone, niemałe koszty na początku, lecz komfort życia i późniejsze oszczędności pomagają wybrać raczej działania modernizacyjne niż naturalne konsekwencje ich braku. Częstym pytaniem przy takiej modernizacji jest to jak zamontować wkład kominowy w starym kominie.

Oczywiście niektóre usprawnienia są prostsze do wykonania, inne zaś trudniejsze. Bo w jaki sposób poszerzyć komin w sytuacji, gdy nie pasuje do niego wymiarami wkład ceramiczny lub wkład kominowy kwasoodporny? Często w grę wchodzi jego frezowanie.

Rodzaje wkładów do komina

Coraz więcej firm zajmuje tzw. frezowaniem komina. Pracownicy montują na starej nasadzie komina prostą, wytrzymałą i stabilną konstrukcję dla frezarki. Ta konstrukcja wspierająca utrzymuje głowicę frezarki pod odpowiednim kątem podczas całego procesu frezowania komina. To proste i bezpieczne rozwiązanie. Gdy frezowanie zostanie zakończone, konstrukcję tę można zdemontować, a na miejsce starej nasady kominowej zainstalować nową lepiej wspomagającą ciąg w kominie. Pamiętajmy, by każdy modernizowany element został najpierw dobrze przemyślany, unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kosztów i straty czasu na poprawki.

wkład kominowy w starym kominie

Wkład do komina

Wkłady kominowe powinny być dopasowane i zainstalowane przez licencjonowanych profesjonalistów. To większa pewność, że miejsca styku między wkładami zostaną szczelnie połączone z użyciem specjalnych technik montażu. To także wieloletnia gwarancja jakości i skuteczności układu już po wykonanej usłudze. Sam proces frezowania nie tylko poszerzy komin, ale także dokładnie go oczyści z przeszłych osadów. W rezultacie klient otrzyma wyższą wydajność systemu grzewczego w domu. Także bezpieczeństwo użytkowania komina znacznie wzrośnie. Nowe wkłady kominowe umieszczone w poszerzonym starym kominie uszczelnią całość konstrukcji. Wkład kominowy ze stali kwasoodpornej wydaje się najtrwalszym rozwiązaniem w większości przypadków.

Shopping Cart
Przewiń do góry