Ceramiczne systemy kominowe

ceramiczne systemy kominoweCeramiczne systemy kominowe doceniają zarówno projektanci, jak i sami ich instalatorzy. Stopniowo odchodzi się od stawiania kominów wykonanych z cegieł, których instalacja wymaga znajomości rzemiosła murarskiego, a także sporej ilości czasu. Montując komin ceramiczny, decydujemy się na zakup gotowego kształtu, dzięki czemu jego montaż jest o wiele łatwiejszy i szybszy.

Wybór podyktowany musi być samą instalacją cieplną, która jest zamontowana w budynku. Inne systemy ceramiczne będą odpowiednie, gdy ciepło wytwarzane jest za pomocą kotła na paliwo stałe, inne natomiast, gdy mamy do czynienia z paliwem kondensacyjnym. Dobór systemu uzależniony jest również liczbą spalin generowanych podczas spalania, jak i samym ich składem.

Parametry kominów ceramicznych

Kominy ceramiczne mogą pełnić więcej niż jedną funkcję. Możliwe jest nawet odprowadzanie spalin z kilku źródeł ciepła, np. tych wykorzystujących paliwa gazowe, olejowe, i kondensacyjne. Przewody takich kominów występują zwyczajowo w dwóch różnych wielkościach:

– średnica 18 cm + 12 cm,
– średnica 20 cm + 12cm.

Modele, które pozwalają na odprowadzanie spalin z kotła o otwartej komorze, posiadają dodatkowy wkład o wysokiej wytrzymałości i gęstości. W ich przypadku kocioł, powietrze potrzebne do spalania, zaciąga bezpośrednio z pomieszczenia. Współczesne systemy kominowe wyposażone są także w dodatkowe izolację wykonaną z wełny mineralnej.

kompletne systemy kominowe rzeszów

Montaż ceramicznego komina systemowego

Tak, jak zostało to wspomniane na samym wstępie, właśnie ze względu na łatwy montaż systemy ceramiczne są wybierane najczęściej zarówno przez instalatorów, jak i projektantów. Montaż ceramicznych systemów kominowych jest o wiele łatwiejszy również ze względu system specjalnych nacięć, które zapewniają właściwe dopasowanie do całej instalacji. Ceramiczne wkłady umieszcza się w betonowych pustakach, a dodatkowe otwory pozwalają na dodatkowe usztywnienie komina za pomocą prętów zbrojeniowych. Nasady kominowe stosuje się do zapewnienia odpowiedniego ciągu i wykończenia prawidłowej instalacji ceramicznego komina.

Shopping Cart
Przewiń do góry